| Terminarz | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon 2020/21 czyli mecze w 'bańce' i ciąg dalszy przebudowy
Autor Wiadomość
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Lucas Raymond
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3610
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2021-04-11, 20:55   

piotras1985 napisał/a:
The Detroit #RedWings today acquired forward Hayden Verbeek and Ottawa’s fifth-round pick in the 2021 NHL Entry Draft from the Montréal Canadiens in exchange for defenseman Jon Merrill.

https://twitter.com/DetroitRedWings/status/1381303367763365891?s=20


Tak przeczuwałem, że "sprawa Merrilla" nie doczeka do poniedziałku. ;)

Swoją drogą ciekawe, że to jednak :mon: , a nie np. :bos: . O którym głównie była mowa, gdy czytywałem prasówkę (poniżej podam przykłady). Ważne, że znalazł się partner do wymiany, a defensywa w Detroit się przerzedza. Na co z pewnością czeka klubowa młodzież. Warto w tym miejscu dodać, że dziś na listę odrzutków przesunięci zostali Biega oraz DeKeyser (znowu). Wątpię, aby ich ktoś podebrał, ale mamy taki okres, że niczego do końca nie można być pewnym.

Szybkie podsumowanie. Przyzwoity zwrot. Ale jeśli ktoś myśli, że ten nie draftowany prospekt, który razem z 5 rundą :ott: znalazł się w Detroit. Jest synem "tego Verbeeka". To się zwyczajnie myli. ;)

Bardzo możliwe, że Senatorowie wylądują wyżej w hierarchii po draftowej loterii. Więc Skrzydła mogą mieć dwa wysokie wybory (nawet obok siebie) na początku piątej rundy. Nic wielkiego, ale zawsze.

I na koniec obiecane dwa przykłady, jakie podawał Bultman. Wypaliła ta druga opcja.

Boston

Which Red Wings players could fit: Merrill

The Bruins are perennial contenders, and though they could certainly use a scoring boost, the left side of their blue line took a big hit with the departures of Torey Krug and Zdeno Chara this offseason. Merrill’s not either of those two, but he’s been one of Detroit’s best defensemen this season and brings the kind of defensive profile that would thrive with the Bruins.

The Red Wings would do well to bring back Merrill in 2021, and sending him to an organization like the Bruins is a risk in that regard. But if the price is right, they’ll have to consider it. Boston has all its own draft picks for the next two years, plus an additional seventh-rounder from the Maple Leafs.

Montreal

Which Red Wings players could fit: Merrill

Defense might also be the position to watch in Montreal, with Ben Chiarot injured. And Merrill is the Red Wings player who makes the most sense if the Canadiens do make a move. Again, though, Merrill is a player who could figure into at least the medium-term future for Detroit, so the Red Wings don’t need to just take the best offer on him. He’s been a significant part of their improved defense this season.

The Canadiens have a large stockpile of picks, with two second-rounders, two picks in the third, three in the fourth and two in the fifth, all in this year’s draft.
 
     
Yogi80 

Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina , Filip Hronek
Za Red Wings od sezonu: 1990
Wiek: 44
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 163
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-04-11, 21:15   

Pierwsza moja myśl jaka przyszła po przeczytaniu newsa że to syn.Ojciec nie ale wujek już tak ;) Kompletnie chłopaka nie znam, widziałem, że zagrał cztery mecze w B.Bystrzycy ale szybko zniknął. Liczby nie powalają, pewnie pogra w gryfach i to wszystko.
 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Lucas Raymond
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3610
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2021-04-12, 14:12   

Yogi80 napisał/a:
Kompletnie chłopaka nie znam, widziałem, że zagrał cztery mecze w B.Bystrzycy ale szybko zniknął. Liczby nie powalają, pewnie pogra w gryfach i to wszystko.


Dokładnie tak się wczoraj stało. Kilka godzin po ogłoszeniu wymiany (tekst)

I jeszcze dwa cytaty z wczoraj:

Red Wings now have 11 picks in this year's draft, including 3 in second round and two each in third, fourth and fifth rounds. They have 9 picks so far in 2022. Hayden Verbeek is a prospect, no NHL experience, nephew of Wings' assistant GM Pat Verbeek.

Blashill said Fabbri out tomorrow at Carolina, Gagner uncertain. Both skated in today's optional practice. He said trading Nemeth, Merrill creates opportunities for, among others, Cholowski, Lindstrom over final 13 games, if they grab it.


Czekam cierpliwie na kolejne ruchy Yzermana. Nie chciałbym się rozczarować, a widzę, że przypuszczalne kierunki dla Berniera. Zaczynają się wykruszać. Za to jestem dziwnie spokojny, gdy chodzi o Glendeninga. Kilka minut po 18-stej powinno być też wiadomo co z DeKeyserem oraz Biegą (sprawdzałem o 18:15 obaj przeszli).
 
     
Noodles 


Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wiek: 40
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 1645
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2021-04-12, 21:02   

No to poszlo :!:

Anthony Mantha oddany do Capitals :!:


Zwrot jest ciekawy:
Richard Panik
Jakub Vrana
1 runda 2021
2 runda 2022


Yzerman pociagnal za spust, wow :shock: Jestem fanem Manthy, swietne combo skilla, warunkow fizycznych i jazdy na lyzwach jednak niestety czesto bywa na lodzie obibokiem a to czesto przyslania jego mozliwosci.

Zwrot? Panik - meh, kontrakt na jeszcze dwa lata. Ale Vrana to jest bardzo ciekawy gracz. Dwa poprzednie sezon po +20 goli, w tym sezonie 11+14, jest dwa lata mlodszy od Manthy. Po tym sezonie bedzie RFA i tu Yzerman musi stanac na glowie by go podpisac za jakies sensowne pieniadze.

No i 1 runda tegorocznego draftu co pewnie bedzie w okolicach wyborow 24-31 w zaleznosci jak Caps skoncza w PO i jeszcze 2 runda w przyszlym roku.
Ostatnio zmieniony przez Noodles 2021-04-12, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Yogi80 

Ulubiony Zawodnik: Filip Zadina , Filip Hronek
Za Red Wings od sezonu: 1990
Wiek: 44
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 163
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-04-12, 21:11   

Grubo!!!
Ale bardzo dobry ruch moim zdaniem. Wczoraj miałem pisać posta, o tym że już mam powoli dość zachowawczej polityki Yzermana i te jego podpisy jednoroczne drewniaków i marne zwroty w postaci 4/5 rundy. I dziś stało się to czego oczekiwałem od dawna, odważny ruch i deal jakby nie patrzeć jednej z naszych ikon. Brawo.
Ochłonąłem. I napiszę jeszcze raz to jest kradzież. Dostajemy pierwszą i drugą rundę. Gościa który poszerzy skład i Vrane który jest młodszy, grał w trzeciej piątce a ma stary lepsze od Manthy który praktycznie grał zawsze w pierwszej piątce. Yzerman zaczarował.
Ostatnio zmieniony przez Yogi80 2021-04-12, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wiek: 38
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 1514
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2021-04-12, 21:31   

Niezła akcja na sam koniec okienka. Ja już myślałem. że jest po wszystkim i odpuściłem sobie śledzenie, a tu taka bomba.

Osobiście uważam, że to świetny deal, bo Mantha nawet jeśli odpali w :was: to u nas był już wypalony i chyba wszyscy stracili wiarę w jego przełomowy sezon. Tak naprawdę to SY zrobił mu przysługę, bo zmiana scenerii to jego jedyna szansa. A my dostaliśmy dobrego gracza o 2 lata młodszego z statusem RFA po sezonie + 2 piki i weteran którego za 2 sezony może się zutylizuje za jakąś 3/4 rundę.
 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Lucas Raymond
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3610
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2021-04-12, 21:40   

Noodles napisał/a:
Yzerman pociagnal za spust, wow :shock: Jestem fanem Manthy, swietne combo skilla, warunkow fizycznych i jazdy na lyzwach jednak niestety czesto bywa na lodzie obibokiem a to czesto przyslania jego mozliwosci.

Zwrot? Panik - meh, kontrakt na jeszcze dwa lata. Ale Vrana to jest bardzo ciekawy gracz. Dwa poprzednie sezon po +20 goli, w tym sezonie 11+14, jest dwa lata mlodszy od Manthy. Po tym sezonie bedzie RFA i tu Yzerman musi stanac na glowie by go podpisac za jakies sensowne pieniadze.

No i 1 runda tegorocznego draftu co pewnie bedzie w okolicach wyborow 24-31 w zaleznosci jak Caps skoncza w PO i jeszcze 2 runda w przyszlym roku.


Ja także byłem fanem, ale chłopak był zbyt chimeryczny. Świetne warunki i możliwości, które pewnie wykorzysta dopiero w ekipie byłych Mistrzów. Otoczony dobrej klasy weteranami. Życze mu powodzenia.

Yzerman właśnie stanął na głowie, a młody Vrána wcale nie musi zaśpiewać wygórowanej sumy. Nie sądzę, aby dostał tutaj więcej, niż wspomniany Mantha. Ciekawi mnie, czy będzie próbowany razem z Zadiną, gdzie obaj mogą złapać mnóstwo chemii na piórku. Gdyby udało się w przerwie między sezonowej pozyskać klasowego centra. Top-6 mogłoby wyglądać jeszcze lepiej. Z kolei Pánik i jego warsztat, może się jeszcze przydać przez te dwa lata.

Te dwa wybory w drafcie się przydadzą. I cały zwrot uważam za bardzo solidny. Szkoda tylko, że to chyba koniec ruchów ze strony :det: .

Yogi80 napisał/a:
Grubo!!!
Ale bardzo dobry ruch moim zdaniem. Wczoraj miałem pisać posta, o tym że już mam powoli dość zachowawczej polityki Yzermana i te jego podpisy jednoroczne drewniaków i marne zwroty w postaci 4/5 rundy. I dziś stało się to czego oczekiwałem od dawna, odważny ruch i deal jakby nie patrzeć jednej z naszych ikon. Brawo.

Ochłonąłem. I napiszę jeszcze raz to jest kradzież. Dostajemy pierwszą i drugą rundę. Gościa który poszerzy skład i Vrane który jest młodszy, grał w trzeciej piątce a ma stary lepsze od Manthy który praktycznie grał zawsze w pierwszej piątce. Yzerman zaczarował.


Kolego czasami czytam co piszesz i zastanawiam się, czy Ty zadajesz sobie sprawę, jak odbywa się przebudowa w NHL. A szczególnie ten typ, jaki preferuje Yzerman.

Ale dobrze, że ochłonąłeś. ;)

piotras1985 napisał/a:
Niezła akcja na sam koniec okienka. Ja już myślałem. że jest po wszystkim i odpuściłem sobie śledzenie, a tu taka bomba.

Osobiście uważam, że to świetny deal, bo Mantha nawet jeśli odpali w :was: to u nas był już wypalony i chyba wszyscy stracili wiarę w jego przełomowy sezon. Tak naprawdę to SY zrobił mu przysługę, bo zmiana scenerii to jego jedyna szansa. A my dostaliśmy dobrego gracza o 2 lata młodszego z statusem RFA po sezonie + 2 piki i weteran którego za 2 sezony może się zutylizuje za jakąś 3/4 rundę.


Ja sobie to tak nazwałem, że Steve "odpiął wrotki". ;)

Szczegółowe analizy będą jeszcze spływać, ale nie ma w tej wymianie nic co by mi przeszkadza. W tym co wysłano do Detroit naprawdę jest potencjał. I jeśli nastąpi w niedalekiej przyszłości zmiana całego sztabu. To będzie okazja ulepić z tej ekipy coś przyjemniejszego dla oka.

A rzut oka na Cap Friendly uświadamia człowiekowi, że GM będzie miał po sezonie nieco ponad 50 milionów do dyspozycji. Więc spokojnie. Miejsca nie zabraknie. Ani na RFA, jak również na nowe pomysły z rynku UFA.
 
     
Noodles 


Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wiek: 40
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 1645
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2021-04-12, 21:58   

Im dluzej patrze na ta wymiane tym bardziej odnosze wrazenie, ze Yzerman po prostu zdjal gacie MacLellanowi i go wy... :troll:

Mantha we wrzesniu skonczy 27 lat. Jesli on sie nie przelamie, nie zacznie grac i punktowac lepiej majac obok siebie Oshiego, Backstroma czy Kuznetsova i zostanie graczem na max 50pkt to wg mnie bedziemy wygryanymi tej wymiany.
Znajac juz Manthe te ladnych pare lat, widzac wiele jego spotkan to jesli on nie zmieni swojego podejscia i nie stanie sie regularny to bedzie to mocna wtopa Caps. Uwazam, ze Washington zaplacil bardzo duzo za potencjal MAnthy, ktory po tych juz przeszlo 5 latach w NHL wciaz sie nie objawil w pelnej krasie. I nie wiadomo czy sie objawi. W stolicy chyba wierza, ze Mantha majac lepszych obok siebie i grajac w kandydacie do pucharu po prostu odpali, eksploduje. Duzo placa za ta wiare.

My mam wrazenie, ze nie mozemy przegrac tej wymiany. Mantha nie wygladal na goscia, ktory mialby u nas zaczac grac lepiej. A Vrana to interesujaca alternatywa na Kanadyjczyka. No i te dwa wybory...

Patrze na nasze bogactwo pickow, zwlaszcza w tym roku (mamy na te chwile az 12 wyborow) to sobie mysle, ze Y cos szykuje na draft. Dwie pierwsze rundy i trzy drugie.... To az sie prosi by przy pomocy jednej czy dwoch drugich rund przesunac wybor Caps wyzej i zapolowac na jakiegos gracza w okolicach 15 wyboru. Taki ruch mnie kompletnie nie zaskoczy.
 
     
bukaj22 

Ulubiony Zawodnik: Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: 1997-98
Wiek: 38
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 2245
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-04-12, 22:25   

Bardzo się cieszę, że nareszcie udało się opchnąć Manthę, który kompletnie zawiódł u nas. Bardzo fajny zwrot i cóż duże brawa dla Steviego. ;)
 
     
Roggi 


Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wiek: 42
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 1692
Skąd: płn-wsch skrzydło...
Wysłany: 2021-04-12, 22:56   

Tak na gorąco...

Wygląda na to, że nie było dobrych zwrotów za Luke'a i Berniera więc SY wyciągnął swojego asa z rękawa żeby ten TD nie zakończył się totalnym fiaskiem. Pytanie tylko po co oddawać Manthę akurat teraz gdy jego wartość jest prawdopodobnie najniższa?

Rzeczywisty zwrot od Caps za niego to Vrana + 1st 2021, bo ta druga runda to zwyczajny cap dump za Panika :/ .
Aż chce się napisać, że zamienił stryjek siekierkę na kijek :lol: :mrgreen: :facepalm: . Nie wiem ile meczy Caps widzieliście w sezonie (podejrzewam, że zapewne 1-2 jak akurat grali z Red Wings :lol: ), ale to jest dokładnie ten sam typ człowieka :roll: . W dodatku nie wypełnia żadnej z naszych głównych luk so what's the point? Znaleźć takiego grajka jak Kanadyjczyk w przedziale 24-31 to jakieś 5% szans jak nie mniej. Wymianę w 90% wygrywa ten kto dostaje lepszego gracza. Podobna akcja była ostatnio w NBA gdzie Harden poszedł do Nets za duży pakiet i też na początku wszyscy pisali, że zwrot jest OK.
Po paru miesiącach jednak zmienili narrację jak Indianin, który zorientował się, że oddał Hiszpanom samorodek złota za kupę gratów :troll: .
Szanuję SY, ale nie zachowujmy się jakby każdy jego ruch to było jakieś mityczne dotknięcie Midasa...
Latem prawdopodobnie leci też Bert, bo pismaki podawali, że nim też mocno handlowaliśmy.

Przekaz jest dość jasny, przebudowa potrwa dłużej i trzeba przygotować się na więcej cierpienia. Jeżeli pozwoli nam to zanurkować po top 3 w 2022 i 2023 to jestem jak najbardziej ZA. :mrgreen: :oops:

Cytat:
Bardzo możliwe, że Senatorowie wylądują wyżej w hierarchii po draftowej loterii. Więc Skrzydła mogą mieć dwa wysokie wybory (nawet obok siebie) na początku piątej rundy. Nic wielkiego, ale zawsze.

Loteria zmienia kolejność wyłącznie w pierwszej rundzie :/ .
 
     
piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wiek: 38
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 1514
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2021-04-13, 05:29   

@Roggi
to nie ma znaczenie czy Mantha>Vrana, bo po prostu u nas Mantha już nie miał przyszłości. Niby kiedy SY miał go odpalić? W 2023 jako UFA za 3rd? Jak dla mnie to Mantha nigdy nie byłby wart więcej niż dostaliśmy teraz za niego.

Owszem zgadzam się, że to sygnał że przebudowa potrwa jeszcze 3-5 lat. Co do Berta to może poleci, a może nie - to nie jest chłopak nie do zastąpienia i to tylko kwestia zwrotu.
A o Hardenie to już odjechałeś... przypomni sobie, że ten dzban robił wszystko co się dało, żeby obniżyć swoją wartość transferową, włącznie z ubieraniem jakiś gratów, które miały go pogrubiać. Z niewolnika nie ma pracownika i Rockets byli pod ścianą. W takim kontekście nadal ich zwrot jest jako pozytyw. Prędzej czy później Nets się rozpadną bo jest tam za duże stężenie primabalerin które obrażą się na cały świat jak coś pójdzie nie tak.
 
     
Noodles 


Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wiek: 40
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 1645
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2021-04-13, 11:07   

piotras1985 napisał/a:
to nie ma znaczenie czy Mantha>Vrana, bo po prostu u nas Mantha już nie miał przyszłości. Niby kiedy SY miał go odpalić? W 2023 jako UFA za 3rd? Jak dla mnie to Mantha nigdy nie byłby wart więcej niż dostaliśmy teraz za niego.

Biorac od uwage wszystkie okolicznosci i to jak Mantha przez kolejne latsa sie po prostu juz nie rozwijal to uwazam, ze zwrot dostalismy tlusty. Mantha zaraz bdzie mial 27 lat, nie ma gwarancji, ze on wystrzeli w gore a jesli wystrzeli w Caps to nie znaczy, ze wystrzelilby u nas. U nas inny trener, inny system, inny partnerzy do gry. U nas on po prostu nie rozwinal sie w pelni.

Jeszcze co do zwrotu, mowi sie, ze za wziecie Panika dostalismy 2 runde czyli ze Panik ma wartosc negatywna. Dla Caps pewnie tak, oni maja sporo grubych kontraktow a taki Panik byl dla nich zbyteczny. Dla nas Panik moze miec wartosc, to weteran, ktory zajmie miejsce jakiegos Helma czy innego Fillpuli jesli chodzi o role w zespole a poza tym bedziemy go mogli wystawic podczas Expansion draft. Jego kontrakt tez nie jest uciazliwy, gosc ma 30 lat i kontrakt na kolejne dwa lata za 2,75mln. A my mamy mnostwo miejsca pod czapka. Zyskujemy dwa wybory w drafcie, ktore moga byc narzedziem do "ataku" na jakiegos gracza podczas draftu.

Cytat:
Owszem zgadzam się, że to sygnał że przebudowa potrwa jeszcze 3-5 lat. Co do Berta to może poleci, a może nie - to nie jest chłopak nie do zastąpienia i to tylko kwestia zwrotu.

Bert mam nadzieje, ze zostanie. Potrzebujemy gracza o takiej charakterystyce.

Co do przebudowy, to bardzo mozliwe, ze sie przedluzy ale jak patrze na draft 2022 (Lambert, Savoie, Wright, dalej Nemec) oraz draft 2023 (Berard :!: Michkov :!: ) to jestem w stanie wytrzymac kolejne dwa sezony beznadziejnosci a przez ten czas nasza mlodziez z draftow 2018-20 bedzie sie juz weryfikowac na poziomie NHL/AHL.
 
     
Roggi 


Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wiek: 42
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 1692
Skąd: płn-wsch skrzydło...
Wysłany: 2021-04-13, 11:43   

Cytat:
NHL GM on the Capitals getting Anthony Mantha: "Wow ... I wish Stevie would have let us in on that."


Ciekawe jaka była pierwotna cena...
Generalnie TD oceniam na B. Brak ciekawego zwrotu za Berniera i Glendeninga gdy o tego drugiego trwała niezła licytacja według pismaków kładzie się trochę cieniem.
 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Lucas Raymond
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3610
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2021-04-13, 16:32   

Jeśli ktoś ma wolne popołudnie lub wieczór. To zapraszam.

Mniejsza o oprawę, czy prowadzących, ale odpowiedzi jakich udzielił Yzermana warto posłuchać.

 
     
Roggi 


Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wiek: 42
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 1692
Skąd: płn-wsch skrzydło...
Wysłany: 2021-04-14, 09:20   

Z ciekawostek to ponoć :cbj: cisnęli nas do końca z Laine :troll:

Warto posłuchać na The Athletic ostatniego podcastu Bultmana. Mantha to jego ulubiony gracz :det: , a po drugie jego wymiana wydawała mu się mało realna. Teraz jak zbity psiak brzmi :roll:

Wracając do przebudowy to sygnał jest dość jasny, że nie ma w tej drużynie miejsca dla zawodników, którzy oglądają się na innych. Mam nadzieję, że latem ogrom miejsca pod czapką wykorzystamy na przejęcie kolejnej złej umowy ala Staal i będziemy azylem dla klubów, które nie będą chciały stracić zbyt wiele na rzecz :sea: . Do tego podpisać ze 2-3 ciekawych grajków z UFA na 1 roczne umowy, którzy mogą wzbudzić zainteresowanie podczas TD.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Design by Forum Komputerowe
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12