| Terminarz | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
2017 NHL Entry Draft & Expansion Draft
Autor Wiadomość
Zion 
Administrator
RedWings.pl


Ulubiony Zawodnik: Cossa, Augustine
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 36
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 5095
Skąd: Łaziska Górne - 7250 km od LCA
Wysłany: 2017-03-09, 21:11   2017 NHL Entry Draft & Expansion Draft

Po ostatnich porażkach Czerwonych Skrzydeł mamy już tylko matematyczne szanse na awans do play-off i podtrzymanie serii. Dlatego zakładam już teraz osobny temat dla dwóch ważnych wydarzeń, które przed nami po zakończeniu sezonu zasadniczego. Jak, waszym zdaniem, potoczy się draft? Z którym numerem będziemy wybierać? Kto jest nam potrzebny/na kogo warto zwrócić uwagę? Kto opuści Skrzydła i wyjedzie do Vegas?

Zapraszam do dyskusji.

2017 NHL Draft Lottery
Data: 29 kwietnia 2017 - 7:30 pm (1:30)

2017 NHL Expansion Draft
Data: 21 czerwca 2017

2017 NHL Entry Draft
Data: 23 czerwca 2017 (1 Runda), 24 czerwca 2017 (2-7 Runda)
Miejsce: United Center - Chicago

Nasze wybory w tegorocznym drafcie:

1 Runda - Numer 9
2 Runda - Numer 38
3 Runda - Numer 71
3 Runda - Numer 79
3 Runda - Numer 83
3 Runda - Numer 88
4 Runda - Numer 100
5 Runda - Numer 131
6 Runda - Numer 162
6 Runda - Numer 164
7 Runda - Numer 193

Suma - 11 wyborów
_________________

 
 
     
staszek 
staszek


Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk, Niklas Kronwall, D. Helm
Za Red Wings od sezonu: 2005/2006
Wiek: 32
Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-11, 13:22   

Mi się marzy Nico HISCHIER. Choć chyba musielibyśmy się podnieść w loterii draftowej by go dostać. Wydaje mi się graczem który może być centrem nr 1/2.
Z innych centrów z opisów podobał mi się Michael Rasmussen. Nolan Patrick oczywiście też, ale zwykle podchodzę z większą rezerwą do graczy z największym hypem.

Jeśli chodzi o obrońców, fajnie było by zgarnąć syna Foote'a :D Jeśli ma podobny charakter, może daleko zajść. Choć moim faworytem jest Jusso Valimaki.

Akurat draft bez żadnych gwarancji. Mam dylemat czy warto brać centra czy obrońcę. Jednak na C nie mamy obecnie nikogo (Larkina już bardziej traktuję jako skrzydłowego, do tego zjazd formy). Na D mamy jeszcze jakiś potencjał (Hronek, Cholowski, Saajarvi, Hickett). Wolę więc załatać teraz dziurę na pozycji centra.
A w przyszłym drafcie marzy mi się drugi Svechnikov ;)

Kolejne rundy to loteria. Trafialiśmy kiedyś na Filippulę albo Franzena w 3 rundzie. Ostatnio Saajarvi. Jednak tu na zwrot możemy liczyć w perspektywie... 4 lat? Na pewno uda się zyskać trochę głębi.

Jeśli chodzi o Expansion draft... Nie mam złudzeń, że pozbędziemy się któregoś ze złych kontraktów. Obstawił bym Oulleta, Sproula albo Jensena. Choć potencjalnie, może Howard?
Obstawiam, że możemy dołować 4-6 lat. Wtedy się pozbędziemy słabych kontraktów a część zdolnych będzie albo w kwiecie wieku a nowi na początkowych umowach. Sam bym przyjął takie założenie.
 
 
     
Leszek 


Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman, Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: ????
Wiek: 35
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 819
Skąd: Poznań/Częstochowa
Wysłany: 2017-03-11, 17:48   

Moją uwagę z kolei przykuł Vilardi. Duży, podobno gra dobrze i w obronie, i w ataku. I mam nadzieję, że po pierwsze Holland nie zrobi niczego głupiego i nie wymieni tego picka (kto jak kto, ale Kenny byłby do tego zdolny), a po drugie to jednak weźmie najlepszego zawodnika dostępnego, a nie obrońcę. Marzy mi się, żeby od razu taki Vilardi czy inny napastnik trafił do składu i pograł obok Z, póki jeszcze gra, bo myślę, że kogokolwiek byśmy nie wybrali to dużo by się nauczył.

W expansion draft największy gnój jest z obrońcami, bo DDK musi być chroniony, Green będzie chroniony, bo ma wartość przed przyszłym deadlinem, a patrząc na wiek i zarobki trójki Sproul, XO, Jensen zgadzam się, że któregoś może nam VGK podebrać. Na wzięcie Howarda bym nie liczył, choć kto wie...
 
 
     
Noodles 


Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wiek: 40
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 1645
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-03-11, 20:54   

staszek napisał/a:
Z innych centrów z opisów podobał mi się Michael Rasmussen.

Rasmussen to wg mnie zapowiada sie na centra trzeciej linii. Tak mi wyglada.
Jesli chcemy Hischiera/Patricka to wiadomo, top2 musimy miec a bez wygrania loterii na ktoregos z tych dwoch nie ma szans.
Zakladajac realistycznie, ze loterii nie wygramy to po cichu licze, ze jesli zdecydujemy sie na C to bedzie to Mittelstadt. Wyglada mi na takiego pewniaka na C, to wybor, ktory nie zawiedzie, nie jest to potencjalnie 1C ale sadze, ze do roli 2C bedzie jak znalazl. Jeden z tych bezpieczniejszych wyborow a wiadomo, wybierajac tak wysoko jak my wybieramy trzeba dobrze trafic.

Jesli chodzi o D, to czytam o Makarze, ogladam akcje z jego udzialem i chlopak robi wrazenie. W Kanadzie jest mala podnieta tym chlopakiem bo gosc troche znikad, z niszowej ligi ale w zeszlym sezonie juz zaczal pokazywac swoj talent a w tym po prostu niszczy ta swoja lige w ktorej gra. Gosc z bardzo duzym potenjalem, pojawiaja sie glosy, ze nawet na bycie obronca do pierwszej pary na poziomie NHL, wielu scoutow go obserwuje, w tym takze my. Chlopak ma szybkosc, duze umiejetnosci w operowaniu krazkiem, swietnie jezdzi na lyzwach, wysokie IQ, prawy uchwyt, cholernie dynamiczny puck mover.Przeciw temu wyborowi przemawia kilka rzeczy. Czy warto brac z niszowej ligi projekta majac wybor w okolicach 4-6 (tu gdzies bedziemy)? Ponadto, mamy juz Hronka, czy Saarijarviego, do ktorych Makar jest bardzo podobny choc tu talent jest wiekszy. Tak jak wspomnialem, Makar to projekt wiec 4-5 lat czekania ale czy nam sie gdzies spieszy? O graniu o Stana na najblizsze kilka lat mozna zapomniec.
Makar jest raczje przewidywany w okolicach 8-15 miejsca wiec istnieje opcja, ze obsuwamy sie w dol z 4-6 w okolice 10 i bierzemy Makara plus dostajemy jeszcze z tego profit wynikajacy z oddania wysokiego wyboru. To bylaby niezla opcja jesli napalilibysmy sie na Makara. Duzo zalezy od naszej pozycji w drafcie i tego czego tak naprawde chcemy: C czy D. W zeszlorocznym drafcie wzielismy dwoch D w dwoch pierwszych rundach zatem moze jednak w tym roku napastnik czyli center w pierwszej? A moze jednak D i wcale nie makar a Liljgren, ktory jednak w wielu rankingach idzie w dol bo obecny sezon nie jest dla niego najlepszy.
Wydaje mi sie, ze jesli w tym roku wezmiemy D w pierwszej to w przyszlym bedzie napastnik, chyba ,ze staniemy przed szansa wziecia Dahlina a to niezwykle i wyjatkowo utalentowany D, ktorego odpuscic po prostu by nie wypadalo.

W dalszych rundach... Licze, ze do trzeciej rundy ostanie sie Ivan Chekhovich, gdyby byl dostepny w trzeciej to licze, ze spozytkujemy na niego jeden z wyborow. Dymnamiczny skrzydlowy z bardzo dobrym strzalem i oczywiscie jak na Rosjanina, wysokimi umiejetnosciami technicznymi, kuleje troche jazda na lyzwach ale trzecia runde (a mamy ich cztery) mozna na kogos takiego smialo poswiecic.
W drugiej rundzie liczylbym na Kola Linda, Erika Brannstroma lub Jespera Boqvista jesli ktorys z nich ostanie sie w okolicach naszego wczesnego wyboru w tej rundzie.
Ponadto zwrocilem uwage na dwoch szwedzkich napastnikow, bo cos czuje, ze znow w tym kierunku pojdziemy w pozniejszych rundach, Fabian Zetterlund i Rickard Hugg. Nie obrazilbym sie na kolejny szwedzki zaciag :mrgreen:
I po cichu licze na Conora Timminsa moze w trzeciej rundzie jesli wciaz tam bedzie. Ciekawy D.
 
     
Roggi 


Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wiek: 42
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 1696
Skąd: płn-wsch skrzydło...
Wysłany: 2017-03-22, 17:41   

Ponoć bardzo mocno oglądamy Petterssona. Jego chłopięce gabaryty mogą odstraszyć innych więc powinien być do wyjęcia z 5-8 th.
 
     
staszek 
staszek


Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk, Niklas Kronwall, D. Helm
Za Red Wings od sezonu: 2005/2006
Wiek: 32
Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-23, 10:23   

Aż poczytałem o Pattersonie. Kolejny projekt na kilka lat, który jak Cholowski potrzebuje nabrać masy. I to dużo. Jednak średnia ok. punktu na mecz w 2 lidze szwedzkiej przeciwko dorosłym robi wrażenie. Ciekawy center. 6'1'' to całkiem przyzwoity wzrost. Za to słabe WJC i raczej w mock draftach widzę go bliżej 20 pozycji.
Jeśli grający już z dorosłymi, to może Necas (Hronek pokazuje, że to może być ciekawy kierunek) albo Lias Andersson?
A może większy i silniejszy center jak Vivaldi np?
 
 
     
Zion 
Administrator
RedWings.pl


Ulubiony Zawodnik: Cossa, Augustine
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 36
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 5095
Skąd: Łaziska Górne - 7250 km od LCA
Wysłany: 2017-04-12, 07:58   

Cytat:
2017 NHL Draft Lottery
Data: 29 kwietnia 2017 - 7:30 pm (1:30)


Tak jak wspomniał w shoutboxie Noodles loteria draftowa odbędzie się w sobotę 29 kwietnia o godz. 1:30 naszego czasu. Poniżej rozpiska z % szans na wylosowanie pierwszego numeru:

Cytat:
Colorado Avalanche - 18.0 %
Vancouver Canucks - 12.1 %
Vegas Golden Knights - 10.3 %
Arizona Coyotes - 10.3 %
New Jersey Devils - 8.5 %
Buffalo Sabres - 7.6 %
Detroit Red Wings - 6.7 %
Dallas Stars - 5.8 %
Florida Panthers - 5.4 %
Los Angeles Kings - 4.5 %
Carolina Hurricanes - 3.2%
Winnipeg Jets - 2.7%
Philadelphia Flyers - 2.2%
Tampa Bay Lightning - 1.8%
New York Islanders - 0.9%


Polecam stronę www.nhllotterysimulator.com można się pobawić w losowanie :)

Moje pierwsze losowanie :D i oby tak było!
_________________

 
 
     
kabuu 

Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2011/2012
Wiek: 31
Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 393
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2017-04-12, 16:58   

U mnie podobnie :)

 
     
Roggi 


Ulubiony Zawodnik: Paweł Dacjuk
Za Red Wings od sezonu: 2001
Wiek: 42
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 1696
Skąd: płn-wsch skrzydło...
Wysłany: 2017-04-12, 21:56   

Na 50 przeprowadzonych symulacji :det: skończyli na 3 miejscu pod względem ogólnej ilości picków w top 3. Col mieli najwięcej 1st i 2nd, ale za nimi jest masło maślane. Wniosek statystyczny jest taki, że nowy system choć dalej promuje najsłabszego to zdecydowanie podniósł szansę pozostałych.
Niestety ale szanse na to, że zostaniemy przeskoczeni względem znalezienia się w top 3 wynoszą niemal 2,5 do 1 więc radzę przygotować się na rozczarowanie i wybór z 8 :roll: .
 
     
Leszek 


Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman, Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: ????
Wiek: 35
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 819
Skąd: Poznań/Częstochowa
Wysłany: 2017-04-14, 02:32   

Jednym okiem oglądałem wczorajszy mecz :grg: i po faroclu Coreau, zacząłem się zastanawiać jak to wygląda z naszymi prospectami na G, bo szczerze powiedziawszy to mam przeczucie, że Coreau pójdzie raczej drogą McColluma, który po raz pierwszy zagrał w Van Andel Arenie przeciwko Griffins (swoją drogą komicznie wyglądał w masce i parkanach w barwach :cgy: grając w farmie :car: ). I wygląda na to, że tak jak mamy wielką dziurę na C, to tak samo mamy na G. Van Pottelberghe może wypalić, bo mając 19 lat zagrał już w lidze szwajcarskiej (17 GP, 2.63 GAA .906SP - tragedii nie ma), do tego mamy Patersona, który ma całkiem niezłe statsy w Toledo (49GP 2.28GAA .918SP) i Filipa Larssona z 6 rundy zeszłego draftu, który w lidze juniorskiej w barwach Djurgårdens IF miał zajebiste statystyki (31GP 2.24GAA .925SP), aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że to dalej liga U-20. Tak czy inaczej, dochodzimy do wniosku, że z bramkarzami jesteśmy w dupie i trzeba się modlić, że któryś z nich wypalił choćby na backupa (bo Coreau się składa jak domek z kart, jak nie idzie) dopóki Mrazek jeszcze u nas. Plus fajnie by było nie płacić backupowi z problemem z kontuzjami ponad 5 baniek ;)
 
 
     
Noodles 


Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wiek: 40
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 1645
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-04-14, 11:20   

Wg mnie na te chwile nie ma co robic jakis ruchow jesli chodzi o G.

Mrazek mial slaby sezon ale to nie znaczy, ze w kolejnym roku sie na tym poziomie utrzyma. To jest mlody bramkarz i trzeba dac mu wiecej pograc niz rok czy poltora na jedynce.
Howard ze wzgledu na swoje cykliczne kontuzje i kontrakt jest slabym celem na rynku. Z nim bym zaczekal. Ma za soba swietny sezon, dwa lata kontraktu. Zostawilbym go jeszcze na sezon 17/18 i jesli gralby na poziomie zblizonym do tego w zakonczonym wlasnie sezonie to za rok latem moze byc wiecej chetnych na niego zwlaszcza, ze zostanie mu tylko rok kontraktu i np. podczas draftu 2018 moze uda sie go pochnac.
Coreau - tu mowimy raczej co najwyzej o backupie. W AHL wyglada dobrze, moze jeszcze potrzebuje roku czy dwoch ale ja bym po pozbyciu sie Howarda sprobowal z nim na dwojce.

Co do naszych mlodszych bramkarzy, w Patersona nie bardzo wierze, van Pottelberghe to melodia przyszlosci i tu zwyczajnie trzeba patrzec jak sie sprwa z nim rozwinie choc cieszy fakt, ze mimo 19 lat, gra juz w seniorach.
Intryguje mnie Larsson. Wyrazny progres w porownaniu z zeszlym rokiem, fajne warunki fizyczne. Trzeba go dalej obserwowac. Oczywiscie wciaz buja sie po ligach juniorskich ale w Szwecji lubia dawac sanse mlodym i kto wie, moze w nadchodzacym sezonie Larsson liznie troche doroslego grania.

Z tego co wyczytuje zza oceanu, to wyglada na to, ze w tym roku tez bediemy brac bramkarza. Podoba mi sie Zhukov i jesli dotrwalby do 3 rundy to jeden z tych wyborow poswiecilbym na niego. Miniony sezon w USHL gdzie krecil niezle cyferki + fakt, ze jest duzy. Jeden z ciekawszych bramkarzy tegorocznego draftu ale nie az tak mocny by ktos go wybral szybko, raczej 3-4 runda.
 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Lucas Raymond
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 40
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3669
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2017-04-15, 16:55   

W moim odczuciu nie ma problemu na tej pozycji.

To już nie są te realia co kilka lat temu. Gdy Howard osadzał tyłek w NHL na dobre i był praktycznie jedyną nadzieją. Od tego czasu nadrobiono straty. Na każdym szczeblu (AHL, ECHL, NCAA, Europa) jest przynajmniej jedno rokujące nazwisko. Więc głębia jest.

Inna sprawa, gdy chodzi o spory talent. Taki jakim nadal jest Mrazek. Nie widzę w tej chwili nikogo o podobnym potencjale w organizacji. Solidne cyfry niektórych młokosów cieszą, ale o nie wszystko. Mrazek ma to "coś" (połączenie agresywności i techniki), mimo iż miniony sezon to była koszmarna karuzela.

Do Coreau nic nie mam, ale też nie przekonał mnie do siebie całkowicie. W NHL bywał solidy i doceniam zaliczenie 2 czystych kont w pierwszym sezonie w Big League. Jednak styl bronienia oraz reakcje są do dopracowania.

Ogromnie ważne jest to, jak zostanie rozwiązana sprawa wyboru do Expansion Draft. Jeśli kierownictwo postawi na Howarda. Zaryzykuje znacznie więcej. Dlaczego? Już to wypunktowaliście. Howard to bramkarz o dość szklanym zdrowiu. Mimo bardzo dobrego sezonu statystycznie. Gdzie pokazał, że jest wart tych pieniędzy z kontraktu. Nie zmieniło to jego ogólnej sytuacji. W kontekście podebrania przez nowy klub. Co najwyżej byłby dla Las Vegas rozwiązaniem na jakiś czas, czyli wspomniane 2 lata. Później musieliby postawić na młodsze pokolenie, jeśli nie chcą być czerwoną latarnią ligi. Dlatego klub powinien chronić Mrazka.

Jeśli Holland i spółka zrobią odwrotnie. To ja na miejscu GM-a z Las Vegas w ciemno brałbym będącego ciągle na dorobku Czecha kosztem innych tramwajarzy dostępnych w ataku, czy obronie. Notabene mających albo nieciekawe kontrakty lub nie wyróżniający się na tyle, aby w nich inwestować (np: Jensen, Ouellet).
 
     
Noodles 


Ulubiony Zawodnik: Pavel Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 2003/04
Wiek: 40
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 1645
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2017-04-20, 15:49   

Jesli w I rundzie zdecydujemy sie brac D to bardzo licze na to, ze wybierzemy kogos z dwojki Makar - Heiskanen.
W trwajacych wlasnie MS u-18 na Slowacji, Fin wciaga nosem wszystkich obroncow, gra 5 mecz i ma aktualnie 2+9 i jest drugim najlepiej punktujacym zawodnikiem turnieju. Miniony sezon gral juz w seniorach HIFK 37GP, 5+5, jak na 17-letniego obronce i to pierwszoroczniaka to bardzo dobry bilans. Z tego co udalo mi sie o nim wyczytac to wyglada na najbardziej gotowego do gry z seniorami sposrod wszystkich D tegorocznego dratu.
 
     
RadeKas 
:troll:


Ulubiony Zawodnik: Datsyuk
Za Red Wings od sezonu: 98-99
Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1738
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-04-20, 23:05   

A może skrzydłowy, który prowadzi w punktacji kanadyjskiej - Kristian Vesalainen. Koleś jest olbrzymi jak na swój wiek - 90+ kilo i 1,90+ wzrostu.
_________________

 
 
     
Leszek 


Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman, Henrik Zetterberg
Za Red Wings od sezonu: ????
Wiek: 35
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 819
Skąd: Poznań/Częstochowa
Wysłany: 2017-04-21, 01:32   

Tomasz napisał/a:
Inna sprawa, gdy chodzi o spory talent. Taki jakim nadal jest Mrazek. Nie widzę w tej chwili nikogo o podobnym potencjale w organizacji. Solidne cyfry niektórych młokosów cieszą, ale o nie wszystko. Mrazek ma to "coś" (połączenie agresywności i techniki), mimo iż miniony sezon to była koszmarna karuzela.


No właśnie o to mi chodziło. Gdyby nie daj boże okazało się, że minony sezon Mrazka to nie jest wypadek przy pracy, ale jego nominalny poziom to wtedy mamy problem, bo na jakiegoś topowego bramkarza nas nie stać, a następców nie widać w najbliższym czasie. Choć, żeby nie było, dalej w Mrazka wierzę i szczerze mam nadzieję, że w przyszłym sezonie wróci do poziomu, do którego zdążył nas przyzwyczaić.

Cytat:
Jesli w I rundzie zdecydujemy sie brac D to bardzo licze na to, ze wybierzemy kogos z dwojki Makar - Heiskanen.
W trwajacych wlasnie MS u-18 na Slowacji, Fin wciaga nosem wszystkich obroncow, gra 5 mecz i ma aktualnie 2+9 i jest drugim najlepiej punktujacym zawodnikiem turnieju. Miniony sezon gral juz w seniorach HIFK 37GP, 5+5, jak na 17-letniego obronce i to pierwszoroczniaka to bardzo dobry bilans. Z tego co udalo mi sie o nim wyczytac to wyglada na najbardziej gotowego do gry z seniorami sposrod wszystkich D tegorocznego dratu.


Oglądałem trochę meczu z Kanadą i na pierwszy rzut oka to Heiskanen elegancko się prezentował. Szczególnie w PP się wyróżniał, co na pewno w naszej sytuacji na D jest bardzo istotne. Co do Makara to ja z kolei mam wątpliwości. Niekoniecznie zgadzam się ze zdaniami, że jest za mały, bo raptem jest 4 cm niższy od Heiskanena (184 vs 180) i jest od niego cięższy, ale bardziej chodzi o to, że gra w AJHL (pierwszy raz usłyszałem o tej lidze w jego kontekście) plus teraz idzie grać w NCAA, więc byłby kolejnym projektem na D po Cholowskim.
No i z pozostałych D zawsze jest opcja strollowania ojca i wziąć Foote'a :troll:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Design by Forum Komputerowe
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11