| Terminarz | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Statystyki | Rejestracja | Zaloguj |

Poprzedni temat «» Następny temat
Red Wings - Młodzież
Autor Wiadomość
piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wiek: 38
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 1514
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2022-08-18, 19:38   

Można się pokusić o małe resume po ćwierćfinałach:

-bramkarze - bez szału
-wielka szkoda USA, bo obaj nasi byli w formie i mogli się jeszcze pokazać
-sztab Szwedów zbiera cięgi za zbyt defensywną taktykę i pozostawienie za mało swobody graczom w ataku.
- Tym samym Simon i Wiliam nie błysnęli zbytnio w ataku ale za to w obronie chyba można powiedzieć że więcej niż solidnie.
- Teodor popisał się w kole wznowień. Jeśli byłby w stanie przenieść to na rynek NHL to byłby z niego ciekawy materiał na 3C z możliwością zastąpienia kogoś wyżej od czasu do czasu. Tak czy siak Rogle będzie ciekawą opcją na jesienno-zimowe wieczory

Edit:
a główny faworyt został z niczym. Zdziwiło mnie tylko, że pismacy rozpisywali się że Wyspiarze muszą kogoś opchnąć żeby zrobić miejsce pod czapką. Tymczasem mają:
PROJECTED CAP SPACE: $11,185,037
 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Lucas Raymond
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3610
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2022-08-21, 11:30   

piotras1985 napisał/a:
Edit:
a główny faworyt został z niczym. Zdziwiło mnie tylko, że pismacy rozpisywali się że Wyspiarze muszą kogoś opchnąć żeby zrobić miejsce pod czapką. Tymczasem mają:
PROJECTED CAP SPACE: $11,185,037


Zacznę od końca. ;)

Rozpisywali się nie bez powodu. :nyi: mają jeszcze do klepnięcia kilku RFA z Dobsonem, na czele (plus Romanow, czy Bellows). Oczywiście te umowy, zapewne dawno, już leżą podpisane w szufladzie. Ale wszyscy wiemy, jaką politykę odnośnie umów prowadzi Lamoriello. ;)

Podobnież pierwszy zgarnie nawet do 6 milionów. Drugi jakieś 3 miliony. Dodać należy coś dla trzeciego, który miał obiecująca kampanię. Odrobinkę miejsca pod czapką i prowizoryczne wstawienie Salo do szerokiego składu w NHL. Własnie tak spożytkuje w całości to, miejsce pod czapką. A wcale nie powiedziane, że coś innego dziadkowi po głowie nie chodzi. Dlatego właśnie na kolejne roszady. Potrzebowałby dodatkowego miejsca.

piotras1985 napisał/a:
Można się pokusić o małe resume po ćwierćfinałach:

-bramkarze - bez szału
-wielka szkoda USA, bo obaj nasi byli w formie i mogli się jeszcze pokazać
-sztab Szwedów zbiera cięgi za zbyt defensywną taktykę i pozostawienie za mało swobody graczom w ataku.
- Tym samym Simon i Wiliam nie błysnęli zbytnio w ataku ale za to w obronie chyba można powiedzieć że więcej niż solidnie.
- Teodor popisał się w kole wznowień. Jeśli byłby w stanie przenieść to na rynek NHL to byłby z niego ciekawy materiał na 3C z możliwością zastąpienia kogoś wyżej od czasu do czasu. Tak czy siak Rogle będzie ciekawą opcją na jesienno-zimowe wieczory


Cóż. Od razu zaznaczam, że z całej fazy pucharowej turnieju widziałem niewiele. A wyniki poszczególnych starć. Mówiły same za siebie. Kanadyjczycy po zaciętym boju pokonali Finów. Co było mocnym akcentem kończącym te Mistrzostwa. Najzabawniejsze jest to, że Cossa otrzymał złoty medal, za sukces całej drużyny. A w moim odczuciu zaprezentował się najsłabiej ze wszystkich prospektów :det: . I zaraz ktoś napisze, że Wallstedt, pobił go o jeden poziom w korespondencyjnej walce. Choć wraz ze Szwedami zdobył "tylko" brąż, nie zawsze ratując im tyłek. Tak było, ale sport jest przewrotny.

Teraz turniejowe resume:

IIHF Directorate Awards
Best Goalkeeper: Jesper Wallstedt, Sweden
Best Defender: Kasper Puutio, Finland
Best Forward: Mason McTavish, Canada

Media All-Star Team & MVP
Goalkeeper: Jesper Wallstedt, Sweden
Defender: Olen Zellweger, Canada
Defender: Emil Andrae, Sweden
Forward: Mason McTavish, Canada
Forward: Joakim Kemell, Finland
Forward: Jan Mysak, Czechia
Most Valuable Player: Mason McTavish, Canada

Jak widać w tym gronie nie ma nikogo z grona narybku :det: . Mazur miał sporo dobrych momentów. Przecież strzelił nawet bramkę kontaktową w ćwierćfinale przeciwko Czechom. Ale co z tego. Amerykanie skończyli na 5. miejscu w turnieju z rozczarowaniem malującym się na twarzach. Savage, już nie punktował, ale pretensje trudno mieć. W końcu stanowił support. Bednar od tego starcia z USA, już się nie pojawił. Być może złapał jakiś uraz. A druga prawda jest taka, że Suchanek dał naszym sąsiadom więcej jakości. Posypał się dopiero w półfinałowym starciu z późniejszymi Mistrzami, a solidnie wyglądał także przeciwko Szwedom, choć medalu dla swojej ekipy nie zdobył. Wrócę też na moment do Viro. Czyli zdobywcy srebra wraz z Finami. To piekielny solidniak. A jego ekipa była o krok od sukcesu. W trzeciej tercji pokazali charakter i umiejętności. A cichym bohaterem stał się z biegiem czasu Jatkola (nominalny zmiennik). Teraz Szwedzi. Widać było niedosyt, ale w pewien sposób sami byli sobie winni, skoro, ani razu nie potrafili pokonać bramkarza Skandynawskich rywali w półfinale. Edvinsson nie punktował w fazie pucharowej. I ja nie zauważyłem tego błysku, który będzie mu potrzebny. Jeśli chciałby przebić się do składu wyjściowego :det: . Niederbach, który w starciu o brąz wyjechał, jako center pierwszej formacji. Spisał się przyzwoicie. Wallinder także potrafił dorzucić parę asyst w meczach o jakąś większą stawkę (najważniejsza w sobotnim starciu o brąz). W temacie obrońców, nie sposób zapomnieć o Sebrango. Robiącym "swoja robotę". A więc drugim złotym medaliście. Oczywiście nie był takim dynamem ofensywnym, jak ten niesamowity Zellweger. Prospekt :ana: , którzy przede wszystkim mogli cieszyć się z postawy McTavisha. Słusznie wybranego MVP całego turnieju.

Tak bym to podsumował. Ponieważ w sumie było co oglądać. ;)

I nadal czekam na klubowe rozstrzygnięcia w sprawie Zadiny. Jeśli całość, wciąż będzie się tak przeciągać. To skorzystać może choćby Berggren. Nie wspominając o całej plejadzie innych nazwisk chętnych do gry w NHL.
 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Lucas Raymond
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3610
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2022-08-22, 17:40   

Czy się to komuś podoba, czy nie. Postanowiłem, że nawiążę, a właściwie zacytuje materiały z trzech różnych tekstów dotyczących zakończonego w sobotnią noc turnieju. Sam powyżej wypowiadałem się w podobnym tonie o większości młodzieży.

Pronman: 2022 World Juniors standouts and disappointments

W kategorii "Standouts", zabrakło nazwisk powiązanych z :det. Za to w "Disappointments", autor zwrócił niestety uwagę na Edvinssona.

Simon Edvinsson, LHD, Detroit

Edvinsson was one of the standouts of the December tournament, but it’s fair to say he didn’t have the week he expected. Part of that was due to being injured in the pre-tournament game and getting food poisoning mid-week, but even with that in mind he didn’t do a ton to help Sweden win games. He’s a great player coming off a great season, and there aren’t very many players in hockey with his combination of size, skating and skill, but he coughed up a lot of pucks this week when the games got quicker and it was hard to say he looked NHL-ready.


2022 IIHF World Junior Championship: Scott Wheeler’s tournament notebook


Drugi tekst. Tym razem od innego dziennikarza, którego obiektywność ostatnio mocno podupadła w naszych oczach. Wypowiedział się o całym zaciągu w następujący sposób:

Team Canada

D Donovan Sebrango (Detroit Red Wings): Imposed himself physically. Counted upon defensively. Some big blocks. Did his thing.

G Sebastian Cossa (Detroit Red Wings): Cossa wasn’t great in his pre-tournament game, surrendering three goals in a half-game appearance (at least one of which he’d want back). He then only got into the lone tournament game, starting Canada’s opener against Latvia where he gave up a goal over his shoulder from the slot and another on a one-timer on the penalty kill, but also made a few big point blank saves despite not being busy.

Team Finland

D Eemil Viro (Detroit Red Wings): Defended neutral ice extremely well, stepping into passing lanes and holding the line to prevent opposing teams from gaining entry. Skated pucks out of danger and then headmanned them. Doesn’t make a ton of mistakes.

Team Czechia

G Jan Bednar (Detroit Red Wings): Down early. Got beat up high a lot. Glove hand an issue. Went from presumptive start to No. 3.

Team USA

F Carter Mazur (Detroit Red Wings): Physical. Played a hard game. Showed good feel too. Office in front. Opportunistic offensively. Timing always seems to be right. Knows how to get open into space. His game really fits the bumper role on the PP because of the way he positions himself to take passes (and how quickly he turns and shoots). Mazur was their clutch scorer in some big moments and impactful when he wasn’t finishing with his what-you-see-is-what-you-get game.

F Red Savage (Detroit Red Wings): Worked his tail off. Great back pressure. Effort plays. Strong skater the length of the ice. Always seemed to spend his time in the offensive zone. Savage is exactly what you want in a bottom-six forward at this level.

Team Sweden

F Theodor Niederbach (Detroit Red Wings): Consistent. Played off his linemates well (there were times in each game where each iteration of the line he was on was the only one for Sweden that could maintain offensive zone time). Some moments of creativity. I’d give his tournament a meh on the whole though.

D Simon Edvinsson (Detroit Red Wings): For a player as big as he is, he continues to impress me with his ability to side-step pressure. Good stick defensively. Physical. Great close-outs. Players struggled to get around him. Without Leo Loof (suspension) and Anton Olsson (injured) to start, he logged big minutes before falling sick. Shot coming off a little harder these days than this time last year, which is a big deal for him. Talking and directing a lot ahead of face-offs. Looked like a leader/someone who wanted to take charge and trusted himself. Head always up. Has this move where, instead of trying to stickhandle when his back is to the middle of the ice and he’s facing the boards (a hard thing to do give how long his stick is), he just bounces the puck off the boards and then spins back towards the middle of the ice to pick it up again. Executes it beautifully. There were some relative lows though. I thought he struggled against USA, I thought he was just OK in the semi, and he took a penalty reaching in in the bronze medal game which cost the Swedes their only goal against (though he was otherwise good in the bronze medal game, logging a game-high 25:54 and 10:43 in the third period).

D William Wallinder (Detroit Red Wings): Some sloppiness with the puck and defending one-on-one at times but also quite noticeable in others. I thought as the tournament progressed he settled in nicely, playing off of Andrae effectively and using his skating to go get pucks and advance play. Some nice outlet passes. It was a mixed bag all told though.


How the Red Wings’ prospects performed at the World Juniors and what it means for Detroit

I wreszcie poniżej komentarz Bultmana, który ukazał się dziś popołudniu. Kończąc zachęcam, aby dokładnie rzucić okiem na każdy z tych tekstów. Zawsze to jakieś uzupełnienie własnych obserwacji.

Simon Edvinsson

After he had been excellent in the brief winter tournament (before it was cancelled), the summer World Junior Championship was an underwhelming showing from Edvinsson. There were mitigating factors — he was banged up and got food poisoning at the tournament, which caused him to miss one game and surely hampered his play on a couple of other occasions — but even prior to that, he just didn’t have a dominant effort you’d have hoped for to kickstart a push for the NHL lineup.

He played a ton, at 22:27 per game, and still made stops defensively. There were also times Edvinsson used his length and skating to successfully transition the puck all by himself. It just wasn’t as strong an overall showing as expected — although his rock-solid play in the bronze medal game was certainly impactful, so he ended on a positive.

Big-picture, I wouldn’t worry too much about Edvinsson, who still has so many outstanding tools to work with. But at least as it pertains to the opening night lineup, it wasn’t the ideal way to begin his roster push.

Theodor Niederbach

Team Sweden overall was a bit disappointing at the tournament, even though the team ultimately managed to win the bronze medal. I did think Niederbach was probably the best I’ve seen him in international U20 play, though (counting both his previous World Juniors and the summer showcases in Plymouth). He wasn’t amazing and finished with four points in seven games, but he was involved and noticeable for much of it — though he also ran into uncharacteristic penalty trouble early.

Niederbach’s headed back to the SHL this season with Rögle, where he should have an elevated role compared to last season and a real chance to take the next step.

William Wallinder

Considering he wasn’t picked for the winter team last December, Wallinder being on Sweden’s World Junior team was progress in itself, owing to a good season with Rögle in the SHL. His three points in seven games were a respectable output given his third-pair role, too, even if he wasn’t overly noticeable at the tournament.

The big-picture question for Wallinder is about his eventual role — at 6-foot-4 with good skating, can he become a trusted defender and penalty-killer, giving him a path to serious minutes in the NHL? Or will he be more of a third-pair type who can add some occasional offense at even strength, but largely stays down the lineup?

Wallinder only just turned 20, so he has plenty of time to answer that question. But the left side of the blue line is pretty crowded in Detroit’s pipeline, so the competition will be stiff. He now heads back to Rögle to get to work.

Carter Mazur

Mazur had the best tournament of the Red Wings’ prospects, scoring five goals in five games and finishing among the tournament’s goals leaders. Most of his damage came in the slot and at the net, some of it out of the bumper slot on the power play. That’s a spot the Red Wings haven’t gotten enough production out of.

It’s hard not to be encouraged by the 2021 third-round pick’s trajectory. He was arguably the top breakout prospect in the Red Wings’ system as a freshman at Denver last season and now appears to be keeping it up. He’s physical, competitive and can play both special teams. He looks like a versatile piece for Detroit in the future, able to play up or down the lineup with any kind of linemates.

Red Savage

As a checking-line center — and an underager for this tournament — Savage acquitted himself well, playing his usual role as a penalty killer and chipping in a pair of goals and an assist for three points in five games. He’ll need to continue to get stronger, and likely a bit quicker, but there’s a real path to an NHL role for Savage down the line thanks to his smarts and competitiveness. In the shorter term, he also should be back at the World Juniors again this winter, possibly even wearing a letter for the Americans.

Donovan Sebrango

He may have been overshadowed a bit by the production of his defense partner — Anaheim prospect Olen Zellwegger was arguably the tournament’s top defenseman — but I liked what I saw from Sebrango at this tournament. Playing on Canada’s top pair, he looked like a player who spent the last two years competing against men and was the defensive stalwart of the pairing with Zellwegger. I liked his first pass, and he’s fearless going into battles along the boards. Sebrango’s arrow keeps trending up.

Sebastian Cossa

Cossa played only one game in the tournament for the eventual champs, giving up a pair of goals to an upstart Latvia team that advanced out of pool play. After he appeared to be the third-string netminder in the winter, though, Cossa being Canada’s back-up for the rest of the tournament was no surprise. It’s just hard to take much away from the one game.

Of course, while starter Dylan Garand was good for Canada, the fact Cossa was relegated largely to the bench while fellow top 2021 netminder Jesper Wallstedt was the tournament’s top goaltender has to sting a bit for the Red Wings. Detroit traded up to pick Cossa over Wallstedt last summer, and while there’s plenty of room for both to develop into quality NHL netminders, Wallstedt is clearly off to the better individual start post-draft.

The two don’t need to be compared against one another forever — nor should they be — but right now, it’s fair to be left wanting a bit more out of Cossa.

Eemil Viro

I saw fewer of Finland’s games than most of the others here, so apologies for a lighter report on Viro. When I did see him, he was largely the same profile I’ve seen in the past: a defense-first defender with good mobility and a solid first pass, playing a second-pair role. He had an assist and was +1 for the tournament on a Finnish team that was inches from upsetting Canada for the gold, and his assist came in that gold medal game.

He’s got a solid foundation to become a depth defenseman, and we’ll now see if he can pop a bit more as he begins his North American pro career in Grand Rapids.

Jan Bednar

It was a tough tournament for Bednar, who opened as Czechia’s starter, but lost the job after he was shaky early, including a stunning loss to Latvia. He finished with an .851 save percentage in three games.

Bednar turns 20 later this week, so he’s still young, and his season in the QMJHL last year was a step in the right direction. But he’ll need to take another one this season if he’s going to stay in the conversation as a legit goalie prospect.


Notabene mam do dyspozycji, aż pięć, 30-dniowych darmowych dostępów do The Athletic. Gdzie obszernie pisze się nie tylko o :nhl: . Jeśli ktoś jest zainteresowany. Zapraszam. ;)
 
     
piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wiek: 38
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 1514
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2022-08-31, 19:35   

Opublikowano skład na turniej prospektów. O ile w obronie jeszcze jakoś to wygląda bo w GR mamy sporą reprezentację to w ataku jest lipa. Większość naszego talentu jest w Europie lub NCAA i są niedostępni.

EDIT: nie cholery nie umiem dodać zdjęcia :oops:
 
     
Zion 
Administrator
RedWings.pl


Ulubiony Zawodnik: Cossa, Augustine
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 36
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 5084
Skąd: Łaziska Górne - 7250 km od LCA
Wysłany: 2022-09-01, 20:47   

Przesyłam kilka zdjęć naszych :det: z dzisiejszego meczu Ligi Mistrzów GKS Katowice vs. Rögle BK w Katowicach (Janowie).
#24 Marco Kasper
#16 Theodor Niederbach
#54 William Wallinder
















_________________

 
 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Lucas Raymond
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3610
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2022-11-21, 10:01   

To, aż zaskakujące, że ten temat tak przycichł.

Ostatnimi czasy na czoło punktujących w całej gamie prospektów. Wspiął się Lombardi, którego ekipa (Flint Firebirds). Wcale nie okupuje czołowych pozycji w swojej Dywizji, czy całej OHL. Solidnie radzi sobie także Zito w barwach Niagara IceDogs. W Europie póki co prym wiedzie ten enigmatyczny Buczelnikow. Nie mogący ustabilizować pozycji, ale potrafiący strzelać bardzo widowiskowe bramki.

Oczywiście Rögle BK z zaciągiem złożonym z Kaspera, Wallindera oraz Niederbacha. Może nie notuje zadowalających wyników, jak na drużynę, która przez ostatnie dwa lata miała ogromne aspiracje. W każdym razie każdy z nich wnosi ile się da do ekipy. W Szwedzkich drużynach młodzieżowych (J20 Nationell), jakie posiadają różne kluby. Z pewnością należy wyróżnić postawę Kilpinena, czy Johanssona.

W szeroko pojętej NCAA. Swoje starają się pokazać szczególnie Mazur, Mastrosimone, jak również Bradley. Część innych graczy pokroju Savage, Moore'a, Jamesa, O'Reilly, czy Buiuma. Wydeptują swoje ścieżki na uniwerkach. I własnie to jest dobry moment, aby wspomnieć o zapleczu bramkarskim. Tutaj najlepiej wypada Gylander (NCAA, Colgate Univ.). Sztandarowa "jedynka" w swoim klubie. 20-letni Bednar próbuje dodać jakości między słupkami przeciętnym Acadie-Bathurst Titan (QMJHL). Ale idzie mu to opornie. Nieco lepiej jest w przypadku Cossy, który nie mogąc przebić się do AHL (jeden dobry występ, jeden słaby). Obrał sobie za cel przeważnie dobre występy w Toledo. Co zostało docenione tydzień temu (Player of the week in ECHL). A to stawia go w moim odczuciu wyżej w klubowej drabince, niż przeciętnego Brattströma (AHL).[/b]
 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Lucas Raymond
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3610
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2022-12-12, 17:05   

2023 IIHF World Junior Championship begins Dec. 26 in Moncton, Halifax

A więc, jak było wiadomo wcześniej. Impreza wróci kalendarzowo na stare tory. Z kolei do jej rozpoczęcia zostało równo dwa tygodnie. Ciekawe, które nazwiska z palety prospektów :det: . Zjawią się ostatecznie na turnieju. Podobno Kasper, ma pozostać w Szwecji i kontynuować rozwój w systemie Rögle BK. Co z grającym naprawdę skuteczny hokej Lombrardim? Czy ma szansę zmieścić się w wyjściowym składzie Kanadyjczyków? A może w barwach Trzech Koron. Swoją szansę na zaistnienie otrzyma Kilpinen? Jest jeszcze Dower Nilsson, pozostający na wypożyczeniu z Frölundy HC.

Wszystko wkrótce się wyjaśni. ;)
 
     
piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wiek: 38
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 1514
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2022-12-13, 09:30   

Warto przy tym zaznaczyć dlaczego Kasper nie zagra na WJC. To nie była decyzja klubu, tylko federacja uznała, że będzie on bardziej przydatny dla dorosłej reprezentacji i szkoda męczyć go grą z juniorami.
 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Lucas Raymond
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3610
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2022-12-16, 18:03   

piotras1985 napisał/a:
Warto przy tym zaznaczyć dlaczego Kasper nie zagra na WJC. To nie była decyzja klubu, tylko federacja uznała, że będzie on bardziej przydatny dla dorosłej reprezentacji i szkoda męczyć go grą z juniorami.


Zgadza się.

Nieco inaczej było np. z Edvinssonem, który odrzucił zaproszenie Szwedów. Ponieważ w porozumieniu z organizacją z Detroit. Tak klub, jak sam zawodnik. Chcieli się skupić na rozwoju na miejscu. Zarysowuje się więc skromna perspektywa. W tej chwili widzę, tylko dwa nazwiska, które zasilą swoją reprezentację. Mowa o duecie Savage & Buium w bluzach .
 
     
piotras1985 

Ulubiony Zawodnik: Steve Yzerman
Za Red Wings od sezonu: 97/98
Wiek: 38
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 1514
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2022-12-18, 20:49   

Cytat:
Mowa o duecie Savage & Buium w bluzach .


Już tylko Savage. Naszego obrońcę ucięli.
 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Lucas Raymond
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3610
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2022-12-24, 18:19   

piotras1985 napisał/a:
Już tylko Savage. Naszego obrońcę ucięli.


Fakt. Czyli bardzo skromnie. Nie sądzę, aby akurat te MŚJ, były specjalnie oblegane przez kibiców :det: .

W sumie ja także, będę tylko zerkał, jak radzi sobie Savage w bottom-6 Amerykanów. ;)

Plus inna spodziewana informacja z nie tak, małego światka prospektów. Wczoraj oficjalnie zaklepano najlepiej punktującego młokosa: Red Wings sign Amadeus Lombardi to entry-level contract

 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Lucas Raymond
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3610
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2023-01-06, 20:09   

Wczoraj zakończyły się MŚJ Elity, a Savage podobnie, jak cała ekipa Amerykanów. Zakończył z brązowym medalem na piersi. Co mogę napisać? Fazę grupową skończył będąc graczem punkt na mecz. Potrafił się odnaleźć przed bramką rywali, czy udanie powalczyć o krążek. Podobnie, jak wygrać ważne wznowienie, ale i popełniać błędy. Ogólnie spisywał się solidnie. Przycichł ofensywnie podczas najważniejszych starć. Niezaprzeczalnie miał swój udział przy zwycięskim trafieniu bohatera Amerykanów w walce o brąz, czyli Luciusa (3G), który skompletował hat-tricka w dogrywce zapewniając 3. miejsce na tym turnieju dla swojej reprezentacji. Z resztą podobnie, jak półfinałowe przegrane starcie z Kanadyjczykami. To było spotkanie pełne emocji i zmiany momentum. Wówczas trochę zabrakło hokejowego szczęścia ekipie USA, ale Kanadyjczycy wygrywając turniej w roli gospodarzy. Nie mogli być zaskoczeniem. Dodałbym, że Amerykanie po prostu nie potrafili skutecznie bronić wypracowanych prowadzeń. Przeciwko Kanadzie tego zabrakło, a przeciwko Szwedom, jakoś się udało. Stąd połowiczny sukces i medale do kolekcji. Między słupkami także nie mieli jednego konkretnego startera, na którego mogliby liczyć. Niby prowadził ich Augustine, ale potrafił popełnić proste błędy. A Mbereko, także nie przypominał siebie z poprzednich Mistrzostw. Jeszcze czym innym jest fakt, że niesamowity turniej zagrali Czesi. W pełni zasłużyli na srebro, a przecież potrafili mocno postawić się tryumfatorom, a podczas rozgrywek w grupie nawet ich pokonać.

W każdym razie Savage wyglądał na porządny projekt, jako gracz bottom-6, także w Skrzydłach, gdy przyjdzie na to czas. Może to, nie kaliber pokroju choćby Drapera, ale nikt nie odmówi mu waleczności, czy sprawdzenia się w podobnej roli. Wydaje się, że ma do tego toolbox. Teraz wróci do NCAA, na swój uniwerek i nadal będzie mógł się rozwijać.

Droga Amerykanów po brąz:





 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Lucas Raymond
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3610
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2023-05-28, 12:19   

Marco Kasper arbeitet am Comeback

Pragnę odkurzyć nieco temat. I poruszyć wątek Kaspera, który według raportów z rodzimych dla siebie mediów (odnośnik powyżej). Jest na dobrej drodze, gdy mowa o powrocie do pełnej sprawności i zajęć na lodzie. Patrząc na dwa materiały z których jeden był publikowany równo dwa miesiące temu, a drugi po kolejnych kilku dniach. I mając w pamięci, gdzie kończył sezon młody Austriak. Nie jak, ale gdzie. Zastanawiam się, czy faktycznie będzie miał realną szansę, na przebicie się wyjściowego składu :det: .





Jeszcze jedno. Okazało się, że :tol: wreszcie spotkało na swojej drodze godnego rywala. Minionej nocy Cossa, na spółkę z Lethemonem. Nie byli w stanie powstrzymać wszystkich ataków rywala i ich ekipa uległa wysoko (5-1), gościom z Idaho. Kończąc tym samym udział w fazie PO. Szkoda. Zanosiło się, że będą mocni do końca. Trudno. Kilku innych chłopaków z systemu :det: , także zebrało cenne doświadczenia. Więc należy tylko zacierać ręce na kolejną kampanię w kontekście całej organizacji z Detroit.
 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Lucas Raymond
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3610
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2023-06-18, 20:45   

Wczoraj pojawiły się bardzo dobre wieści. Dotyczące jednego z tych Szwedzkich młokosów. Cytuję...

William Wallinder was the named the most valuable U22 player in Euro hockey, making 3 straight :det: winners (Seider & Söderblom).

"A big, smooth-skating, puck-carrying rearguard, his avg ice time of 21:27 led his team and was 10th in the whole league."


 
     
Tomasz 
Patron rozsądku


Ulubiony Zawodnik: Lucas Raymond
Za Red Wings od sezonu: 1999-2000
Wiek: 39
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 3610
Skąd: LS|PL
Wysłany: 2023-07-06, 15:56   

Red Wings development camp observations: Amadeus Lombardi shines again



Młodzież zwyczajowo ślizgała się przez kilka ostatnich dni. Dobrze wiedzieć, że najnowsze wybory w Drafcie. Podobnie, jak kilku innych chłopaków. Z Lombardim na czele. Rozwijają się dobrze i dają mnóstwo nadziei na mocne organizacyjne zaplecze z którego wreszcie będzie można skonstruować konkurencyjną dla innych drużynę.



Pod koniec samego tekstu, jest informacja dotycząca Drapera, która z pewnością "ugotuje" Roggiego. ;)

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Design by Forum Komputerowe
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11